Gazipaşa Kompanzasyon Sistemleri Kurulum Bakım Onarım

Gazipaşa Kompanzasyon Sistemleri Kurulum Bakım Onarım

 

Elektrik Pano Kurulum Montaj - Kumanda Ve Otomasyon Sistemleri

 

Pano(tablo),elektrik sisteminin dağıtımının yapıldığı üzerinde kumanda devreleri, ölçü ve koruma öğeleri bulunan tablolardır.
Sistem Elektrik Firmamız müşterilerimiz istekleri doğrultusunda kullanılacak sistemin durumuna göre pano tipi seçilir ve günümüz teknolojisinin en kaliteli en son teknolojik yapıda malzemeleri kullanıp bu sistemin sorunsuz bir şekilde kontrolleri sağlanır.

 

Ayrıca kumanda ve otomasyon sistemlerinde oluşabilecek arızaları bakım ve onarımı yapılarak tesislerin sorunsuzca mevcut işlerini devamlılığını sağlamaktadır.

 

Pano Kurulumu Aşaması Ve Montajı


Pano kurulumu sırasında özellikle bazı kritik parçaların birbirine temas etmesi engellenmeye çalışılır. Temel amaç budur. Ancak ilk aşamada bilgisayarda hazırlanan bir programa göre sac ölçümü yapılır ve sac makinesine bu ölçümler iletilir. Panonun iskeleti hızlı ve otomatik bir şekilde çıkarılır.

 

Saç istenilen bir forma geldikten sonra büküm işlemleri yapılır. Poliüretan contalarının basım işlemi yapıldıktan sonra sac ısıl işlem görerek hazırlanır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sacın üzeri toz boyası ile kaplanır.

 

Montaj tamamlandıktan sonra da güvenliğin maksimum seviyeye çıkarılması için topraklama işlemi yapılmalıdır. Firmamız bütün bu konularda deneyimlidir. Otomatik olarak gerçekleştirilen işlemlerde son teknolojiyi kullanmaktadır. Panolar için kullandığımız sac boyası yüksek kalitededir ve uzun bir süre kullanım sağlar. Topraklama işlemi de etraftaki hiçbir canlıya zarar vermemek için profesyonel bir şekilde tamamlanır.

 


Elektrik Pano Bakımı Nasıl Yapılır


Bakım yapılmadan önce kesinlikle emniyet ve güvelik tedbirleri alınır. Gerekli uyarı ve ikaz levhaları yerleştirilir, işletme gerilimine uygun izole özelliği bulunan eldiven, sandalye, halı vs. temin edilir ve dışarıdan gelebilecek hayvan vb. varlıkların girmesini önlemek için gerekli önlemler alınır.


Gerekli iş güveliği önlemleri alındıktan sonra bakımı yapılacak panonun enerji kesilme işlemi yapılmalıdır. Enerji kesme işlemi yapılmadan önce yetkili kişilere haber verilmeli, şebeke çıkış, jeneratör çıkış ve yük şalterleri açılmalıdır

 

  • Ana giriş şalter değeri ve kablo kesiti rapora işlenir
  • Giriş gerilimleri kontrol edilir. Normalin dışındaki değerler bakım formuna işlenir
  • Sigorta değerlerine göre çekilen akım değerleri ve kablo kesiti kontrolü yapılır
  • Panodaki tüm linye gruplarının başında kaçak akım rölesi olup olmadığı kontrol edilir. Mevcut kaçak akım rölelerinin kontrolü test cihazları ile yapılır
  • Pano, klemens numarası etiketlemelerinin olup olmadığı kontrol edilir
  • Tek hat şemasına uygun olup olmadığı kontrol edilir. Yanlışlık varsa gerekli düzeltmeler yapılır
  • Tüm cihazların sıkılık kontrolleri yapılır
  • Gevşek bağlantılar tespit edilerek giderilir.
  • Kimyasal temizleyicilerle temizliği yapılır


Kumanda Pano Sistemleri


Kumanda pano sistemleri ise elektrik akımını gerektiği zaman durdurup çalıştırmak yani kontrol etmek için gereklidir. Elektrik panosunun her bir ünitesi için farklı bir kumanda sistemi şarttır. Firmamız her türlü işletmenin güvenliği ve elektrik kullanımının kontrolü ve tesisatın uzun süre kullanımı için çok mühim olan montaj çeşitleri konusunda deneyimlidir. Bu konuda uzman bir firmadan yardım almanız ileride yaşanacak arızaları engeller.

 

Elektrik panolarının bakımı ve tadilatı ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Kurulum konusunda yetkin olan firmamız gerektiği zaman bu konularda da yardımcı olmaya hazırdır. İşletmenizin güvenliği için bizi arayabilirsiniz.

 

 

Öne Çıkarılanlar

Gazipaşa Kompanzasyon Sistemleri Kurulum Bakım Onarım

Elektrik Pano Kurulum Montaj - Kumanda Ve Otomasyon Sistemle

Gazipaşa Otomatik Sulama Sistemleri

Günümüzde hemen hemen tüm yeşil alanlarda görmey

Gazipaşa Görüntülü Konuşma Sistemleri

Daha çok son 20 yıl içerisinde hayatımıza girmiş olan

Yorumlar